TÝDEN DOBRÝCH SKUTKŮ

Týden dobrých skutků

V týdnu od 20. května do 25. května proběhl na naší škole TÝDEN DOBRÝCH SKUTKŮ.

Do akce se zapojila celá škola. Každá třída si vymyslela dobrý skutek, který v tomto týdnu vykoná. Nejmladší ročníky zvolily úklid kolem školy a jeho okolí. Přestože proběhl na Husovce jarní úklid, naplnili žáci pytle dalšími odpadky. Žáci třetího ročníku se zapojili do projektu ČTENÍ POMÁHÁ. Každý žák byl zaregistrován. Když přečetl určitou knihu a vyplnil znalostní test o knize, obdržel kredit 50,-Kč, který věnoval na jeden z nominovaných projektů v rámci charity – Abilympiáda – setkání vozíčkářů na Velehradě, handbike – kolo pro vozíčkáře aj. Čtvrťáci se rozhodli, že potěší seniory svým vystoupením. Jejich dobrý skutek měl podobu pásma básní a písní, se kterým vystoupili v domově pro seniory. Zároveň babičkám a dědečkům vyrobili malý jarní dárek. Žáci 5. A finančně přispěli na léčbu mamince svého spolužáka paní Nejedlé.

Osudy opuštěných zvířat nejsou našim žákům lhostejné. To dokazuje i fakt, že pro Útulek pro opuštěná zvířata v Třebíči vybrala 6. B, 7. A a 7. B finanční obnos v hodnotě téměř 3 000,-. Holky 7. B neváhaly a ve svém volném času zavezly dar přímo do útulku. Tam pak byly provedeny mezi zvířaty, kde vyslechly o osudu pejska či kočičky. Každému pejsku přivezly odměnu v podobě pamlsku a vzaly dva z nich vyvenčit. Zvířata jim učarovala, a překvapilo je také, v jakém hezkém prostředí vzhledem k jejich osudu bydlí. Návštěvu si tak holky chtějí zopakovat a vymyslely, že přes prázdniny budou jezdit venčit, jako dobrovolníci. Útulku pro opuštěná zvířata darovali krmivo žáci 8. A a 9. A.

Udělat radost dětem je také dobrý skutek. Žáci 6. A navštívili dětský domov v Náměšti nad Oslavou, kde strávili hezké odpoledne s dětmi, se kterými si zahráli různé hry a seznámili se s životem v domově. Žáci 9. B koupili dětem DD boxerské rukavice.

Všem „školkáčkům“ udělali radost žáci 8. B, kteří pozvali náměšťské MŠ na hodinu chemických pokusů. Zde děti viděly velmi efektní chemické pokusy a některé si mohly i vyzkoušet.

Týden dobrých skutků se vydařil, máme radost, že se děti aktivně zapojily a věříme, že budou pomáhat i během celého roku.

Vytvořenou službou P-C.cz - Vlastní blog z vlastního PC. Mapa stránek